Källares besök och provsmakning
Omedelbar bekräftelse efter betalning.
Om denna upplevelse & värd
Överraskning från 1 10!
1t15
Gratis för barn under 18 år
Vad ingår
Provsmakning av 5 viner
guide
Gästfoton




Underbar upplevelse, snäll och kompetent personal, trots våra språksvårigheter lyckades han på något sätt hjälpa oss att förstå att han var riktigt bra och hjälpsam. Vinerna är speciella de är lite utöver den vanliga smaken.
Bra förklaring, mycket intressant metod och gott vin!
Vacker vingård, vacker byggnad och underbara, hjälpsamma människor. Men deras produkter är mestadels ofiltrerade "naturliga" viner, som även om de är intressanta inte smakar särskilt bra.
Besöket var ok. Vi gick med i en annan liten grupp (totalt var vi 5 personer). Smakupplevelsen omfattade 5 typer och var bra nivå, även om glas inte serverades med något. Guiden var snäll men turen var ganska snabb. Mycket bra för priset.
Mycket varmt välkomnande, damen var mycket vänlig och hennes förklaringar var av god kvalitet. Mycket bra valuta för pengarna.
Vacker egendom med ett mycket varmt välkomnande. Mycket trevlig smak, med massor av råd och inget press att köpa.
Vackert ställe med en underbar miljö. Fantastisk service och uppmärksamhet till kunden. Vi rekommenderar det starkt!
Mycket trevligt att se / höra hur vinet produceras på ett naturligt sätt. Vi fick smaka mycket.
Platsen för Achillée-boet är otroligt! Utsikten över vinstockarna är hisnande, vi upptäckte många naturliga viner, väldigt intressanta. jag rekomenderar
50 Rue de Dambach