Bodegas Emilio Moro

Smaka på vår Ribera

2t00
1 recensioner 5,0
från $69.14

per person

Gratis avbokning upp till 24 Timmar innan.
TOP presentidé  Erbjud denna upplevelse! Presentkort giltigt i 2 år

Om upplevelsen

2t00

1 - 15 personer

4 provningar
Besök och provsmakning
Gratis avbokning upp till 24 Timmar innan.
Tillgänglig i: engelsk,  spanska
Vi guidar dig på en resa som börjar i en av våra vingårdar. Där, när du trampar på jorden, kommer du personligen att fördjupa dig i historien som finns i vingården, familjens ursprung, och du kommer att gå på den underbara terroiren som ger oss så mycket. Men resan slutar inte där. Om det är något som kännetecknar oss så är det våra viner, och tanken på att du är en del av processen gör oss extra glada. Du kommer att lära dig hur vi gör våra viner genom ett besök i produktionsområdet och lagringskällaren, och i den efterföljande provningen kommer du att kunna se på ett mer verkligt sätt allt du har lärt dig genom att smaka på fyra av våra viner (El Zarzal, La Felisa, Emilio Moro, Malleolus) tillsammans med fyra tapas som tillagas av vår kock som kommer att föra dig närmare vårt land.

Vad ingår

4 provningar
provsmakning
Guide

Om värden

Tack vare vår kunskap som erhållits genom erfarenhet och den djupa respekt vi känner för allt som har med branschen att göra, har vi sett till att Emilio Moros arv består för alltid.

Vår förbindelse med landet går tillbaka till vingårdens början. Emilio Moros passion för marken ingjuts i den tredje generationen, som, med stöd av den fjärde, för närvarande driver vingården.

Saker att veta

Betalning: Ingen betalning förrän värden har bekräftat din bokning.
Avbokning: Full återbetalning av bokningen om avbokningen sker fram till 24 timmar före erfarenhetens början.
Provsmakning: Ingen alkoholprovning för minderåriga barn.

Winalistisk verksamhet Behöver du hjälp med att boka ett seminarium, teambuilding eller något annat?

Vår resebyrå återkommer med alternativ.

Winalistisk verksamhet

Var är upplevelsen placerad?

Bodegas Emilio Moro S.L. - Ribera del Duero, Ctra. Peñafiel-Valoria, Pesquera de Duero, Espagne


Recensioner av Smaka på vår Ribera
1 recensioner
Recensioner översätts automatiskt av Google Translate och kan innehålla fel.
Maria Flagga fr
5,0
för 7 månader sedan

Du kanske också gillar

Gå med i vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad med våra månatliga reseguider och tips för dina vin- och spritresor, tillsammans med specialerbjudanden!

Ledande plattform för vin- och spritentusiaster samt världsresenärer.

2000+ vingårdar och destillerier som noggrant handplockats över hela världen.

Enkel bokning utan avgifter och kostnadsfri avbokning.