Quinta De São Bernardo

Douro Valley Mesão Frio,
1 recensioner 5,0
Quinta De São Bernardo
Vinmakarens val: besök och provsmakning - Quinta De São Bernardo - Winalist
Vinmakarens val: besök och provsmakning - Quinta De São Bernardo - Winalist
Vinmakarens val: besök och provsmakning - Quinta De São Bernardo - Winalist
Vinmakarens val: besök och provsmakning - Quinta De São Bernardo - Winalist
Vinmakarens val: besök och provsmakning - Quinta De São Bernardo - Winalist
Quinta De São Bernardo - Winalist
Verifierad värd Verifierad värd - Winalist

Schemat hanteras av värden.

Erfarenheter från 80,09 US$

Om vingården

Quinta de S.Bernardo - Winery and Farmhouse är ett boutiquehotell beläget i Douro-regionen, ägnat åt vinturism och en upplevelse från jord till bord. Byggnaden föddes från en hundraårsjubilerande familjegård som är från 1912 och totalrenoverades samtidigt som familjeandan hölls vid liv genom detaljer och dekoration. Med totalt 7 rum varav 5 med utsikt över floden och 2 har delvis utsikt över vingårdarna. Vi har en ekologisk trädgård som respekterar årstiderna och en infinitypool över Dourofloden där du kan njuta av avslappnade stunder i världens äldsta vinproducerande region. Bara några steg från Farmhouse hittar du vår vingård där alla våra viner produceras. Gå gärna in och ta peak, kanske har du turen att hitta vår vinmakare Pedro som brinner så mycket för det han gör, att han kanske visar dig runt!
Upplevelser att boka eller erbjuda

Besök och provsmakning

Vinmakarens val: besök och provsmakning
Vinmakarens val: besök och provsmakning
Vinmakarens val: besök och provsmakning
Vinmakarens val: besök och provsmakning
Vinmakarens val: besök och provsmakning
Vinmakarens val: besök och provsmakning
5,0
Flagga - Flagga engelsk Flagga - Flagga portugisiska

Vinmakarens val: besök och provsmakning

Gratis avbokning Besök och provsmakning
3t00

2 - 8 personer

9 provningar
Vår signaturprovning. Du kommer att bli expert på regionen och produktionsprocessen. Smaka inte bara på 9 av våra viner, ta en titt på hu...
80,10 US$ per person

Plats

Quinta de S. Bernardo, Mesão Frio, Portugal

Winalistisk verksamhet Behöver du hjälp med att boka ett seminarium, teambuilding eller något annat?

Vår resebyrå återkommer med alternativ.

Winalistisk verksamhet

Recensioner av Quinta De São Bernardo

1 recensioner
Recensioner översätts automatiskt av Google Translate och kan innehålla fel.
Nina Flagga fr
5,0
Vinmakarens val: besök och provsmakning för 3 år sedan

Smakupplevelsen var fantastisk! Vinerna var utsökta och historien bakom varje flaska var fascinerande.

Vanliga frågor

Behöver jag boka för att besöka Quinta De São Bernardo?
För att säkerställa din plats och för att bli välkomnad under de bästa förhållandena är det att föredra att boka innan du åker dit. Du kan boka gratis upp till 1 dag(ar) innan.
Vad är Quinta De São Bernardo avbokningsregler?
Du kan avboka din bokning kostnadsfritt upp till 24 Timmar innan din upplevelse börjar. Om det är efter denna tidsfrist är du välkommen att kontakta oss så hjälper vårt team gärna till så gott de kan.
Erbjuder Quinta De São Bernardo gruppupplevelser?
Den maximala mottagningskapaciteten på Quinta De São Bernardo är 8 person(er).
Vad kostar ett besök på Quinta De São Bernardo?
Priset för Quinta De São Bernardo upplevelser är 70,00 €.
Var ligger Quinta De São Bernardo?
Quinta De São Bernardo ligger i Mesão Frio i vinregionen Douro Valley.

Douro Valley: Högst rankade värdar

Sandeman - Winalist
Vila Nova de Gaia
107 recensioner 4.8
Sandeman

Från 27,00 US$ €

Taylor's Port  - Winalist
Vila Nova de Gaia
78 recensioner 4.7
Taylor's Port

Från 23,00 US$ €

Caves Poças - Winalist
Vila Nova de Gaia
86 recensioner 4.8
Caves Poças
Baixo Corgo Cima Corgo

Från 27,00 US$ €

Upptäck städer nära Quinta De São Bernardo

Gå med i vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad med våra månatliga reseguider och tips för dina vin- och spritresor, tillsammans med specialerbjudanden!

Ledande plattform för vin- och spritentusiaster samt världsresenärer.

2000+ vingårdar och destillerier som noggrant handplockats över hela världen.

Enkel bokning utan avgifter och kostnadsfri avbokning.